Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
WYBIERZ JĘZYK

Fragmenty książki KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO

Dodano: rok temu Czytane: 163 Autor:
Redakcja poleca!

Zapraszamy do przeczytania kilku fragmentów KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO, czyli trzeciej części serii WIEK-NIEWAŻNY autorstwa Eweliny C. Lisowskiej.

Fragmenty książki KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO
Poniższe zestawienie fragmentów to emocjonalny kolaż scen zaczerpniętych z różnych rozdziałów powieści.

***

Siedziałam w parku, przyglądając się białemu karteluszkowi, na którym miałam wypisaną delotę pełną badań. W tym marker nowotworowy CA-125. Byłam wstrząśnięta diagnozą:
– To może być rak, dlatego musi pani zrobić jeszcze te badania – powiedziała miła pan doktor.
Przeszyła mnie fala paraliżującego lęku. Z torebki wyciągnęłam receptę i telefon komórkowy. Przez chwilę chciałam zadzwonić do Darka, ale później zrezygnowałam. „Nie, będę go martwić.” Sama byłam jeszcze w szoku. Wstałam, aby udać się do najbliższej apteki. Musiałam wykupić hormony, które miały pomóc mi w leczeniu endometriozy. Najpierw jednak musiałam zaczekać na badania... Zamknięta w gnającej na oślep analizie przyszłych zdarzeń i ich konsekwencji, usłyszałam w myślach echa słów ginekolożki:
– Jeśli to endometrioza, co wstępnie potwierdzi to badanie, musi pani wiedzieć, że może pani mieć problem z zajściem w ciążę. Jest już pani po trzydziestce, więc szanse na dziecko będą z czasem maleć. Proszę porozmawiać z partnerem o ewentualnej ciąży. To mogłoby na jakiś czas zmniejszyć dolegliwości bólowe i możliwe, że torbiele same by się wchłonęły. Jeśli terapia hormonalna nie przyniesie skutku, trzeba będzie wykonać zabieg usunięcia torbieli. Jeśli torbiel znacznie rozrośnie się, trzeba będzie także wyciąć zajętą część jajnika…
„To w każdym wypadku jest bardzo zła wiadomość. Boże, co ja mam teraz zrobić?”
Zawróciłam spod drzwi apteki i ruszyłam prosto do malutkiego kościoła, który stał o pięć minut drogi dalej. Po drodze mijałam matki z wózkami, dzieci wracające ze szkoły, pary zakochanych nastolatków, samotnych starców i wyobrażałam sobie tragedię, która mogła rozegrać się w moim życiu. A raczej rozerwać je na strzępy!
– Czasem usuwa się torbiele razem z jajnikami. Potrzebny jest dobry chirurg… – huczało mi w głowie od tych nawracających w myślach słów.
Nadmiar złych wiadomości przerósł moją małą głowę. Gdy tylko weszłam do przedsionka kaplicy i uklękłam na drewnianym podeście klęcznika, wybuchłam niekontrolowanym płaczem.

***

Popatrzyłam, jak z uśmiechem na ustach przygląda się pejzażom widocznym zza okna przedziału. Ulżyło mi, że poczuł się lepiej. Wtuliłam się w niego z radością, w końcu mogłam się do niego normalnie przytulić, bez żadnego gadania czy protestów. Posadził mnie pod oknem, żeby odgrodzić mnie od przejścia między siedzeniami, które napawało mnie strachem. Przechodzący w tę i drugą stronę obcy mi ludzie trącali mnie. Powodem był wysoki wzrost mojego narzeczonego, który zajmował nieco więcej miejsca niż ja, niska chudzina – musiałam siedzieć na samym skraju siedzenia. W wagonie panował tłok, mnie było duszno, a przed nami siedział jakiś facet, który zajmował dwa siedzenia na raz… Dlatego wymieniliśmy się z Darkiem miejscami.
– Mnie będą się bali dotknąć! – stwierdził, gdy usiadł na moim miejscu. Jego lewe kolano sterczało swobodnie na linii przejścia. Ludzie faktyczni omijali je, jakby bali się naruszyć jego nietykalność pod groźbą wrogiej reakcji.
– Tak, wyglądasz na groźnego! – zażartowałam i popatrzyłam odruchowo na uchylone górą okno starego przedziału. Miałam dopływ świeżego powietrza, na szczęście.
– Ciiichoo! – Nachylił się do mojego ucha i wyszeptał: – tylko ty możesz wiedzieć, że w rzeczywistości jest inaczej.
– Nie powiedziałabym.
– Jestem groźny?
– Na tyle, żebym nie bała się podróżować publicznym środkiem transportu, siedząc u twojego boku.
Pocałunek w czoło przypieczętował moje poczucie bezpieczeństwa. Narzeczony sprawował nade mną opiekę, więc nic złego nie mogło mi się przydarzyć.

***

Poderwałam się i usiadłam na łóżku. Mimo odsłoniętych okien, na zewnątrz panował półmrok. Padał deszcz. Tak smutno zawodził wiatr. Wstałam i chwiejnym krokiem zbliżyłam się do okna. Zerknęłam w dół, ku ulicy, po której przemykali ludzie w kurtkach przeciwdeszczowych, dzierżący w dłoniach parasole. Jakiś samochód ochlapał starszą panią ciągnącą za sobą wózek z zakupami. Wściekła się. Z jej ust wyczytałam siarczyste przekleństwo. Taki zwyczajny, szary, obcy i zły świat… „Co ja tutaj robię, Boże?” Powróciłam do łóżka. Nie chciałam wstawać, tylko znów zasnąć. „Na pewno już przyjechał po swoje rzeczy i odszedł na zawsze. Po co mam wstawać?” Nakryłam się cała kołdrą. W tych ciemnościach przypomniałam sobie słowa Bartka, o tym, że każdy człowiek, którego Bóg powołuje do życia, ma do wypełnienia jakąś misję na tym świecie. „Do czego może być powołana istota taka jak ja? Bezpłodna, słaba, wysoko wrażliwa i bezbronna, której nie da się kochać?”
– Do czego jestem ci potrzebna, Boże? – wyszeptałam.
Coś w sercu powiedziało mi: „Żebyś kochała innych.”

***

Niósł mnie powoli, jakby delektował się tą bliskością. Przytulona do niego, czułam, jak cennym skarbem jestem w jego ramionach. Niósł mnie tak, jakby robił to po raz ostatni. A ja nie byłam w stanie powiedzieć ani słowa. Bałam się, że zepsuję tą chwilę swoim nieporadnie złożonym zdaniem. Przyszło nam teraz podjąć ważne decyzje, które miały pociągnął za sobą nieodwołalne zmiany.

********************************************************************************************************

Gdzie zakupić romans KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO Eweliny C. Lisowskiej?

Premiera KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO czyli 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY autorstwa Eweliny C .Lisowskiej już 12 kwietnia. A już teraz mogą Państwo zakupić:

EBOOK na stronie autorskiej www.ecl-pisarka.pl ->https://ecl-pisarka.pl/index.php/kategoria-produktu/ebook-romanse-wspolczesne/wiek-niewazny3kochaj-mnie-mimo-wszystko/

KSIĄŻKĘ w druku na życzenie, który oferuje księgarnia internetowa RIDERO -> https://ridero.eu/pl/books/wiek-niewazny_3_kochaj_mnie_mimo_wszystko/

Lub

Dołączyć do akcji KUP TANIEJ KSIĄŻKĘ DRUKOWANĄ, o której więcej na stronie autorskiej pod tym linkiem -> https://ecl-pisarka.pl/index.php/2023/03/21/kup-taniej-ksiazke-drukowana/
AKCJA TRWA DO 20 MAJA 2023!

Zapraszamy Państwa do skontaktowania się z Nami przy pomocy komunikatora dostępnego na stronie autorskiej. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

Z pozdrowieniami
Wydawnictwo Romanse
i
Ewelina C. Lisowska 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.